Tad nu par visu pēc kārtas...

2014. gada vasarā sākām tā pa īstam. 

Pirms dažiem gadiem pat iedomāties nevarēju, ka viss pavērsīsies tieši šādi. Sapnis par lauku sētu bija jau piepildījies. Vēl tikai vajadzēja vienu kaziņu, pie kuras ar krūzīti pieskriet karstā vasaras dienā. Un tā kādā dienā "Sniķeru" sētā iebrauca džipiņš, ko kura slaidi izlēca kaziņa Bonija. Melnīgsnēja dāma labākajos gados ar pārliecinošu stāju un raksturu. Visam bija jānotiek pēc viņas prāta.  Viņa neteica klasiski kazisko "bēē"; viņai bija savs sakāmais dārdošā basā. Iepriekšējā saimniece stāstīja, ka kaziņdāma augusi klausoties tā laika tik populāros "Boney-M" ierakstus un viņu iespaidā guvusi izcilu muzikalitāti un savu vārdu. Par muzikālajiem dotumiem tā arī neesmu vēl pārliecinājusies, bet piens gana garšīgs. Lai gan braucām pakaļ tikai vienai kaziņai, kopā ar Boniju atbrauca vēl divas dāmas - Kate un Sniedze. Līdz šim nesaprotu, kā kazu saimniecei izdevās mūs pierunāt šādam guvumam. Ar to tad arī viss sākās. Dažas dienas vēlāk izrādās, ka kādam mājās ir maza skaista kaziņa, kuru ziedot cepetim būtu tīrais negals, un spēlējot uz manas sirdsapziņas stīgām tika panākts "Jā, labi, mums vietas pietiks arī viņai".  Vēl un vēl kādai kaziņai nebija "pareizie" apstākļi un nepilna mēneša laikā izskatījās ka mums ir  kazu patversme. Ne jau visas bija izcilas piena devējas, bet mīļas gan bija visas. 

Vēl kāda salīdzinoši nopietna lieta - kaza ir jāslauc. Lauku dzīves apguvē biju tikai iesācēja un šis lietas dēļ komiskās situācijās biju jau iedzīvojusies pārpārēm.  Lai nekas nenoietu greizi, zvanīju kaimiņienei, lai nāk man ierādīt slaukšanas māku. Viņa to darīja ar īstu profesionalitāti un tas neizskatījās nemaz grūti. Tagad arī man šķiet, ka izslaukt kazu ir vieglāk par vieglu, bet tad... divu nedēļu laikā piens trāpīja visur, tikai ne spainītī. Kazai nepatika mana čammāšanās un, kad viņas pacietības mērs bija pilns, tad spainītis lidoja, bet man - par zilumu vairāk. Mēs mācījāmies. Un iemācījāmies!

Kopš 2014. gada maija ar PVD svētību esam piepulcējušies mājražotāju saimei un lepnumu varam paziņot: MĒS RAŽOJAM KAZAS SIERU!

     

 .